O láske

Láska je večná téma. Bez ohľadu na vek a okolnosti. Láske je inšpirácia. Bez nej by vzniklo oveľa menej umeleckých diel ako na svete máme, ak by vôbec nejaké vznikli. V máji išiel v kinách nový film „Láska na druhý pohľad“ francúzskeho režiséra Huga Gélina. Nebojte sa, neprezradím vám jeho obsah. Viem len to, čo je v triali, v popise filmu a v mojom 12-ročnom manželstve.

Niekde som počula, že manželstvo je inštitúcia, kde sa môžeme donekonečna zamilovávať. Predpokladá sa, že samozrejme do manžela ♥ Neodvážim sa tvrdiť, či je to ozaj donekonečna možné. Ale ten druhý pohľad, ktorý po rokoch na partnera máme, má niečo do seba.

A muži majú samozrejme iný pohľad na nás. A možno nie a vidia nás každý deň rovnakým pohľadom ako na prvom rande.  Znie to tak pekne, že sa mi chce tomu veriť. Sú momenty, kedy by sa to hodilo.

Známa mi hovorila, že keď sa s mužom pred deťmi pohádajú – ich syn im zorganizuje doma rande, na ktoré sa musia obaja pekne obliecť, slávnostne prísť do obývačky a udobriť sa. Niekde medzi nebom, zemou a múdrou babičkou sa zrejme vie ako na to v svojom veku prišiel. Jeho rodičia sú stále spolu.

Odpustenie a vzájomná podpora je vo vzťahu to, na čom záleží. Keď ju jeden s partnerov nemá doma a potrebuje ju – nájde čo hľadá inde.

Pocit bezpečia, ktorý si partneri vzájomnou podporou dávajú je magnetom, ktorý ich udrží spolu a dokážu budovať rodinu. A čo romantika a láska? Je len na nás, či aj po rokoch vieme ísť občas spolu na rande. Randíte ešte ?

Vyššie spomínaný režisér a scénárista Hugo Gélin nám vo svojom filme ukazuje svoj pohľad na vec. Príbeh úspešného muža otočí a zrazu má úspešnú kariéru jeho žena. A nech sa deje, čo sa má. Podobne ako vo svojom filme z roku 2016  „Aj dvaja sú rodina“ vidí v živote poéziu. Tento film som videla a doteraz mi v ušiach znejú záverečné slová: „podstatná je len prítomnosť, záleží len na melódii, ktorá ti zostane v duši, tá stojí za všetko“.

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví,

I.

Komentáre