Prvé verejné rande s diárom

Píšeme si o tvorení a tvorbe. Dnes Vás nechám nahliadnuť do môjho Kreatívneho diára a do procesu, ako tvorím. Pohodlne sa usaďte – začíname 🙂

Môj Kreatívny diár je môj osobný poradca. Je jeseň. Tému mesiaca na online klub paličkovania som vybrala LISTY – majú nádherné farby a rôzne zaujímavé tvary. Október je obdobie, keď sú najkrajšie. Prelistujem diár a zisťujem, čo k tejto téme mám.

Pôvodne som hľadala iba niečo na spestrenie programu do online klubu – niečo, čím by sme si popri paličkovaní urobili v polovice mesiaca malú legálnu pauzu. Našla som toho toľko, že mám program na online  workshop.

Na paličkovaných listoch pracujeme už druhý týždeň. Mala som odložených niekoľko vzorov, ktoré sú v online klube rozdelené do jednotlivých týždňov. Každý týždeň paličkujeme nový vzor. Keď tvorím mesačný program, vždy mám obavu, že toho bude málo. A každý mesiac som aspoň zatiaľ končila s pocitom, že je toho príliš veľa. Utešujem sa, že aspoň majú dievčatá vzory do zásoby:)

Hotové listy plánujeme prišívať na teplý šál alebo šatku. To bude náš výsledný projekt. Pre zjednodušenie navrhovania celkového vzhľadu šatky zbieram listy kadiaľ chodím a pokiaľ sa ešte dá. Zatiaľ sú krásne farebné a rovné. Konzervujem ich tužidlom – v online workhsope ukážem ako. Keď už nebudú, máme ešte izbové rastliny 🙂

Keď už máme autentický tvar, môžeme tvoriť. Listy dobre vypadajú na šatkách, na šáloch, na vankúšoch. Menšie vzory sa dajú použiť na vianočné dekorácie. Ich tvar môžeme preniesť na rôzne materiály a skladať mozaiky.

A tu nám pohodlné čítanie pomaly končí. Tvorba a tvorenie je o posune za hranice komfortu. Takže ideme na vychádzku a prinesieme si listy. Pokiaľ ešte majú krásny tvar – obkreslite si ich a vystrihnite z rôznych materiálov. Ak tento článok čítate v čase, keď už listy nie sú – skúste izbové kvety.

Online workshope, v ktorom naše RANDE S DIÁROM  pokračuje prebehol od 21. do 28. októbra 2018.

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví
Ivanka

Komentáre