Dajte si pozor na to, čo si prajete

Hovorí sa: „Dajte si pozor na to čo si prajete – môže sa Vám to splniť“. U mňa to vychádza na vysoké percento – splnilo sa mi takmer všetko, čo som si želala. Niektorým želaniam okolnosti  dopriali  žiť, niektorým nie. Realita nepustí.

Na konci roku všetci podvedome alebo vedome bilancujeme.  A poniektorí aj  ďakujeme.  Tento rok sme mali doma advent, za ktorý som veľmi vďačná. Ešte v novembri sme si pripravili adventný kalendár z odkazov. Každý deň sme odkaz vymenili za jednu  bláznivú vianočnú ozdobu a jeden člen rodiny dostal milé prianie. Posledný deň sme mali odkaz spoločný: „Darčeky sú pod stromčekom“

adventny strom priani

Tento raz ma viac ako darček o ktorom som mala tušenie prekvapil pocit, ktorý som z neho mala. Dostala som obraz urobený z fotografie z letnej dovolenky. Keď sa na ten obraz dívam, cítim sa v tom obývačkovom kresle akosi viac doma a celkom príjemne sa mi bilancuje.

obalkaNa začiatku roka som si želala napísať ebook. Toto prianie som si  viac ako splnila. Ebooky sú dva a čakajú na svojich čitateľov na tiež v tomto roku vzniknutom blogu, ktorý práve čítate. Sama by som to nedokázala. Podarilo sa mi to vďaka kurzu Podnikání z pláže, jeho lektorom a spolužiakom. Teraz ďalej študujem – už na Plážovej strednej 🙂  Sila spolu-práce je úžasná a nekonečná.

Môj ebook je o seba-poznaní a o tom, ako kreativita lieči ženskú dušu. Jeho tvorba priniesla aj mne veľa silných momentov a tiež seba-poznania. A hlavne – spolu s novovzniknutým blogom mi otvorili nové možnosti práce aj spolu-práce. Ženská kreativita je téma, ktorú potrebujeme podporovať a rozvíjať. Som vďačná za možnosti, ktoré mám  verím že sa mi vďaka nim podarí vytvoriť podporujúce prostredie pre ženy,  rozvoj ich prirodzenej tvorivosti a vzájomnej podpory.

Na spadnutie je ešte jeden projekt. Stále dúfam, že to  tento rok stihnem. Mám ešte dva dni 🙂 . Všetko je pripravené – bojujem „už iba“ so strihaním videa. Ak Vás baví paličkovanie – tak sa prekliknite.

V januári sa teším a pozývam Vás na popoludňajší kurz Kúzlenie s hodvábom“ spojený so záverečnou slávnosťou Maľovania mandál na hodvábe. Na kurz môžete prísť aj s deťmi – majú svoj vlastný program a súčasne dovidia na mamu alebo babku. Striedavo budú mať program v jednom týždni s galerijnou pedagogičkou a v ďalšom  s etikoterapeutkou. Bonusom ku kurzu je prednáška o etikoterapii. Deti k nám patria – sú našou súčasťou.

Pri práci z domu mi chýbali ľudia – toľko som na to myslela, že od decembra pracujem pre galériu a mám kolegyne a kolegov. Tento rok sa u mňa veľa zmenilo. Za všetky dary a darčeky tohto roku som vďačná.

Ďakujem aj všetkým Vám  za priazeň a podporu, ktorú som od Vás v podobe e-mailov, objednávok, telefonátov alebo osobných stretnutí dostala a teším sa, že sa niekedy buď virtuálne alebo naživo opäť stretneme.

– Ivanka

P.S. Myslím si že píšem hlavne pre ženy, tak Vám chce ukázať jeden krásny ženský darček, ktorý som na Vianoce dostala od sestry. Vzájomná ženská podpora žije! Ďakujem Alenka 🙂

DSCF1766DSCF1767

 

Komentáre