Ako som prežila Podnikání z pláže:-)

Tento článok venujem Stáni  a všetký plážovým spolužiakom.

Je májové dopoludnie a doma v pohode píšem pre Vás pri varení nedeľného obeda. V noci o druhej som všetko donastavovala a môj e-Book sa dá kúpiť. WOW! Teším sa. Za posledné dva mesiace som sa naučila aj potľapkať  sama seba po pleci – je to fajn. Aj dnes to robím.

Tento kurz je presne to, čo som potrebovala. Keď som čítala druhú tretinu knihy Podnikání z pláže, prebleslo mi hlavou čo bude na jej konci. A prvé čo mi napadlo bolo: KURZ – okamžite som sa tam pozrela a bolo tak J. Predajnú stránku ku kurzu som si preštudovala až v 8.týždni kurzu keď sme to mali čítať ako študijný materiál.

Celý týždne som mala niekde vzadu, na pozadí mysle nápis: nájdete odpovede, ktoré skutočne potrebujete. Vždy, keď som si svoju otázku jasne iba uvedomila – často bez toho, že by som ju stihla vysloviť – odpoveď prišla. Prichádzalo a stále prichádza veľa odpovedí.

Život ma celý čas samozrejme skúšal, či svoj eBook ozaj chcem.  Keď už sa nič nedialo a muž ma poslal cez víkend písať do pracovne, ako prvé sa mi tam rozsypal zámok pri vyberaní kľúča J. Ten moment mi „zastal rozum“, ako hovorievala moja stará mama. Na šťastie mi napadlo, že to je skúška či si ozaj verím.  Do hodiny to bolo opravené a zvyšok dňa  som mohla písať.

eBook titulka 3D mNajdôležitejšie je vedieť, prečo svoj eBOOK chceme – ako Stáňa píše v prvej úlohe kurzu.  Ako vypadal tento deň u mňa? Neplánovane som bola úplne inde, ako som pôvodne mala byť. Vzhľadom na okolnosti, v ktorých som bola to PREČO  zo mňa vyletelo v rekordne krátkom čase.  Práve sila toho PREČO to celé robím mi celý čas dávala energiu  pokračovať.

Všetci asi vieme, že z ohľadom na povahu človeka pre niektorých je dôležitý cieľ a pre iného cesta.  Dnes som dosiahla jeden z cieľov – mám svoj blog a eBook, ktoré by bez tohto kurzu vznikali pravdepodobne veľmi dlho. A cesta? Ubehnuté týždne ma naučili viac dôverovať životu aj sebe. A na dnešných fotkách sa usmievam o niečo viac ako pred pár mesiacmi J. Po dokončení tohto kurzu mám pocit, že nie som na konci ale na začiatku niečo úplne nového…

Kurz je podľa mňa tak starostlivo rozdelený do celkov a dní, že už vôbec nič netreba riešiť – iba si k tomu sadnúť a robiť. Keď sa na to pozriem spätne, zastavovali ma iba momenty keď som si sama seba zavadzala v pokračovaní. Najviac ma zdržalo, keď som mala požiadať o referencie.  Najskôr som nemala odvahu o ne požiadať a potom, keď prišli a vypadali ako by som si ich objednala  – nemala som odvahu ich zverejniť. Toto ma zdržalo o týždeň. Reálne nebolo čoho sa obávať. S prvou referenciou prišla aj prvá ponuka na spoluprácu.

Všetkým Vám posielam veľké ĎAKUJEM.  Stáni za úžasný kurz a vedenie a všetkým spolužiakom za podporu. Ak ste sa dočítali až sem a ste práve na začiatku kurzu alebo píšete svoje ebooky – tak určite pokračujte – a každý ďalší deň pokračujte tiež.

Komentáre