Deni alebo prečo mám rada hand-made

     V časoch, keď ešte nebol v Žiline Aupark ale iba park som tam mala v jednej starej uličke dielňu. Učila som v nej paličkovať a tkať. Jeden z najmladších nadšencov bol môj vtedy 6 ročný synovec Deni. Dnes je to už vo veku keď sa človek stáva občanom. Šesť rokov má teraz môj syn a tiež ma stále presviedča, že súrne potrebuje vedieť paličkovať a rovnako súrne potrebuje aj kimono na judo.

DSCF9388om

     Čas beží rýchlo. Vždy keď som otvárala skriňu s farbami, udrela mi do očí na kartóne natiahnutá osnova na ručné tkanie, ktorú sme robili spolu s ešte malým Deniskom. Utkali sme aj hotový kúsok z vlny. Veľmi ho chcel domov a ja som sa bála mu ho dať aby takú vzácnosť nestratil. Chcela som mu z toho urobiť niečo, čo by mu pripomínalo náš spoločný čas. Na malé dieťa bol úžasne empatický. Vedel, že dielňu budem musieť čoskoro z finančných dôvodov zatvoriť. Namaľoval mi kopu obrázkov – na predávanie, aby som mala peniaze a mohla si obchod aj dielňu nechať.

Po deviatich rokoch som konečne zobrala do ruky ten vzácny kúsok. Neviem prečo mi to tak trvalo, možno práve teraz dozrel čas. Z vynosených riflí som ušila kapsu ako na knihu tak, aby na nej tkaný kúsok vyznel. Do vnútra som vložila čistý nepopísaný zošit a pero.

Milému Denimu som toto všetko dala k 15. narodeninám so želaním, aby si do toho zošita napísal čo si v živote želá aj keby mal písať celú noc. Aby ak sa mu niekedy náhodou stane, že zabudne čo vlastne chcel – ľahšie hľadala cesta späť k sebe samému.

„Toto je mi nejaké povedomé“ – bola prvá reakcia. Nevysmial ma – pre kohokoľvek iného v jeho veku by to možno bola hlúposť. Pre nás oboch je to stále vzácnosť.

Po rokoch to bol práve Denis, kto mi pomohol natočiť prvý podcast.
Vypočuť si ho môžete na tejto linke »

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví
Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka "osobných šperkov">> autorka a lektorka "Kreatívneho koučingu">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s tvorbou a vedením mojich projektov viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre