Ako sa z koníčka stala práca

zrolovane m

Môže sa to nazvať aj ujmou – prísť o koníček a mať z neho prácu. Mne sa to stalo. Ako ujmu som to zatiaľ nestihla brať. Aj keď potreba nového koníčka prišla : -)

Už dlhšie som pracovala na tom, aby to tak bolo a mám to v pláne aj naďalej.

Ďakujem

Ako dieťa som si želala byť učiteľka. Rozhodujúci krok k splneniu tohto želania som urobila spustením on-line kurzu paličkovania vo februári v v roku 2017. Kurz som nosila v hlave dlho. Paličkovanie som sa naučila ako koníček a roky to pre mňa koníček bol.

Teraz, keď som natočila už viac ako 200 videí a napísala niekoľko on-line kurzov je to práca.

Ako mi napadlo, že sa to dá?

Možno ste už zachytili, že píšem o Kreatívnom diári. Okrem toho, že som tento systém vytvorila a roky ho používam, v roku 2015 som napísala ebook, ktorý je návodom na jeho zostavenie. Svoj som už mala, ale keď som dala dokopy všetky informácie do ebookového návodu pre moje čitateľky,  prerobila som aj ten svoj.

Lekcia 5 - KROK 3

Úplne prirodzene sa mi vtedy otvorila cesta kam sa posunúť ďalej – môj nový Kreatívny diár bol plný čipky a návodov na paličkovanie od úplných začiatkov až po luxusné kúsky a vychytávky. Fanúšičky paličkovania sa ešte majú na čo tešiť

Zistila som, že som toho v čipke absolvovala toľko, že osnovy kurzu už vlastne mám. Keď som si to spojila s technikou a technológiami, ktoré ovládam – k on-line kurzu chýbal už iba jeden krok. Ten krok bol ale najdlhší – trval 1 rok a 2 mesiace. Tým krokom bolo nelipnúť na výsledku. Pustiť sa do toho s tvorivou energiou a vypnúť vnútorného kritika, ktorý hučal: „No a čo, že to všetko máš?“

čipka

Všetko čo sa učíme vo videách som paličkovala ja osobne. Hlavne v neskorších kurzoch pre pokročilých to bolo veľmi náročné, pretože kusy čipiek sú naozaj veľké.

V čase, keď som s tým začínala, sme pre syna potrebovali text na Hviezdoslavov Kubín. V kniha Jacka Canfielda sme našli:

Keď učiteľ stavia s láskou a pravdou,
to čo postaví vydrží naveky.

Tieto slová mám na nástenke, rovnako ako slová o pokore od on-line študentky Hanky. Podporné facebookové skupiny, ktoré som ku kurzom vytvorila posilujú aj mňa ♥ 

FB on-line kurz začiatočnicie

Neviem, či je ideálne učiť cez internet. Zo mňa sa on-line učiteľka stala. Túto prácu som si získala tak, že som zužitkovala dlhoročnú prípravu v rôznych oblastiach. Celý systém, ktorý popisujem v návode na tvorbu Kreatívneho diára som aplikovala na seba – ZOSTAVILA SOM SI PRÁCU.

Pred otočením 3m

Kreativita je kolobeh. Woody Allen vraj začína písať scenár na nový film v deň, keď dotočí  predchádzajúci. Beriem si ho ako inšpiráciu. Píšem a točím ďalej. V mojom Kreatívnom diári je ešte veľa smerov, ktorými môžem ísť.

V priebehu septembra štartuje vždy ďalšia vlna Paličkovania ON-LINE pre začiatočníkov. Na každú novú skupinu sa vždy veľmi teším. Prvá bola prvá , druhá bola prvá letná a tretia skupina bude prvá, s ktorou absolvujem jeseň a predvianočný čas

Aktualizácia júl 2021: online kurzy paličkovania bežia 5. rok.

Veľmi sa teším a som s celým srdcom vďačná sebe a svojim on-line študentkám, že smiem mať takúto prácu. Vždy, keď pridajú do uzatvorenej facebookovej skupiny nové kusy čipiek, teším sa s nimi ako malá. Mávam väčšiu radosť, ako keď čipku dokončím ja 🙂

FB čipky z vankusov

V tomto článku som zabŕdla do viacerých oblastí, ktoré mi dali jeden smer. Silnou zložkou boli samozrejme aj členovia rodiny, priatelia a nedočkavé čakateľky na kurz, bez ktorých podpory by som sa novým smerom nepohla. Takže na záver  mám pre Vás zhrnutie podstatných detailov, ktoré viedli k tomu, že sa z koníčka stala práca:

  • Ebook, ktorý je návodom na zostavenie „Kreatívneho diára“ » » »
  • On-line kurz Stáni Stiborovej-Mrázkovej „Podnikání z pláže“
  • Doplnkové vzdelávanie pre pracujúcich organizované Národným ústavom celoživotného vzdelávania, odbory : Lektor vzdelávania dospelých, Tútor.

Želám Vám krásne a pohodové dni,

Ivanka

Komentáre