Jarné rande s DIÁROM o štýle

Pri jarnom upratovaní väčšinou vyletí pár kúskou a vznikne miesto na nové. A máme ďalší priestor na kreatívne vybláznenie. Tento rok na to idem inak. Nehľadám v obchodoch. Už od zimy mám na Pintareste tajnú nástenku, kde si zbieram fotografie typického parížskeho štýlu obliekania.

Nie je to náhodná zbierka. Postupujem takmer ako vždy mojim systémom kreatívneho diára. Už to mám v hlave. Tentoraz bude rande s diárom o štýle. Projektom sú príspevky do šatníka. A ako prvé nasledovné tri otázky – ako pri tvorbe projektu:

Čo ma inšpiruje

Inšpiruje ma umenie a minimalizmus. Všetko čo dýcha čistými líniami, ktoré sa nepotrebujú násilne vnucovať a iba sú.

Čo mám rada

Mám rada bielu a čiernu farbu, svoje strieborné náušnice s koralmi a medený ručne robený prsteň, ktorý som dostala, keď som jeho autorke robila výstavu. Aj po dlhých rokoch ho stále rada nosím. Niektoré veci predsa nemeníme.

Mám rada umelecké spracovanie materiálov, ručne vyrobené doplnky a aj preto si vyberám jednoduché veci v bielej a čiernej farbe. Keď čítate tento blog, možno ste na tom podobne.

Vždy mi padnú do oka dobre ušité béžové kúsky a strieborná skoro vo všetkom – aj keď sa premietne do sivo-bieleho ponča. Dočítala som sa, že s farbami kovou, ktoré prirodzene pristanú k pleti je to takto:
– ak máte na predlaktí presvitajúce žily modrej farby, prirodzene vám pristane k pleti strieborná
– ak máte na predlaktí presvitajúce žily žlto-hnedej farby, prirodzene vám pristane zlatá.

Túto informáciu mám z knihy Bey Johnson: Domácnosť bez odpadu. Popisuje v ňom aj minimalistický šatník. Je to zaujímavé, ako málo vecí môžeme potrebovať.

Čo aktuálne potrebujem

Na prvý pocit – nič, na druhý – všetko. Potrebujem sa dostať z bodu A – nie som nadšená z môjho minuloročného jarného štýlu, do bodu B – v mojom oblečení sa cítim dobre a pohodlne.

Z toho čo mám sa mi páči moja zbierka hodvábnych šatiek, biele, čierne a námornícke tričko, nová riflová suknička, sivo-biele pončo, čierna sukňa a biele tenisky. Slušný základ, ale vzľadom k počasiu a rôznym situáciám, do ktorých sa dostávam tu ešte niečo chýba.

Nástenka na Pintereste

Nástenka na Pintareste je celkom fajn systém ako si odkladať zaujímavé obrázky. Asi to poznáte, ale ak nie vyskúšajte si to. Nástenku si môžete pomenovať a rozhodnúť sa, či chcete aby bola verejná alebo tajná. Tajnú vám nikto nebude obzerať. Vždy keď nájdete na nete zaujímavý obrázok, môžete si ho uložiť.

Čo mi aktuálne chýba v šatníku

Pri tejto otázke by som podotkla  rozdiel medzi tým čo chcem a čo mi chýba. Lebo do oka mi môže padnúť super sáčko s jedným gombíkom, ale pri tunajšom počasí mi je na nič. Aj keď  vypadá super francúzsky.

Pojem „je to francúzske“ vznikol v ženskej vetve našej rodiny už trochu dávnejšie. Používa sa v tomto zmysle iba pri výbere oblečenia a ako  „francúzske“ označujeme kúsky, pri ktorých vypadáme lepšie, keď sme v nich oblečené. Ak mám na sebe vec, ktorú keď si vyzlečiem – vypadám ihneď lepšie – nie je „francúzska“.

Obrázky súvisiace s tým, čo som popísala mám na Pintarestovej nástenke „Štýl Parížanky“. Inšpirovala ma  Inès de La Fressange svojou knihou „So šarmom Parížanky“. Ines má viac ako 50 rokov a na fotografiách na nete nájdete ju aj jej dcéru. A obidvom štýl Parížaniek veľmi pristane.

Už ste sa jarne pohrali so svojim štýlom? Ak nie, tak ten DIÁR s ktorým randím je tu »

Majte sa krásne a majte na seba čas,
Ivanka

Komentáre