Prechodná sukňa – ako sa odmerať?

Prechodná sukňa je univerzálny BASIC kúsok v šatníku – ako sa odmerať, aby Vám sedela?

Čo potrebujeme na meranie

  1. krajčírsky meter
  2. umývateľnú fixu
  3. trojuholníkové krajčírske pravítko alebo väčšie školské pravítko od detí.

Strih sukne

Všetky merania robíme na sukňu s pohodlným a postave lichotivým strihom. Pustite predsudky, že sukňa je len na štíhlu postavu. Kedysi nosili sukne všetky ženy bez výnimky a veľmi dobre v nich vyzerali. Sukne sú fotené na mne a v čase merania bol môj pás 80+.

Pre BASIC kúsok v šatníku som vybrala strih sukne bez záševkov. Sukňa je v páse hladká – a mierne sa rozširuje tak, aby jemne splývala po bokoch. Keď si sadnete – môžete sa cítiť pohodlne. Nikde nič neťahá a sukňa zakryje aj prípadné bruško po obede.

Opasok

Opasok na sukni má šírku 5 cm. Môže sa na želanie zmeniť. Pás je vystužený ručne tkaným plátnom a vystrihnutý tak, že celú sukničku krásne drží. Tým je zariadené, že sukňa má stále pekný tvar a splývavý vzhľad.

Zmerajte sa poctivo. Neuberajte a ani nepridávajte. Ak schudnete, suknička Vám padne trochu nižšie – to nebýva na škodu. Obvod pása si zmerajte vo výške pupku.

Prechodná MIDI sukňa

Midi dĺžka je približne do polovice lýtok. Vyberte si dĺžku, ktorú máte najradšej. Na meranie odporúčam tento postup:
1. na vonkajšiu stranu nohy si nakreslite čiaru v mieste, kde chce aby sukňa končila
2. krajčírsky meter si priložte na výšky, kde ste si merali pás a voľne ho spustite nadol
3. požiadajte niekoho, aby Vám pozrel, aké číslo na metri je v mieste, kde máte nohe čiarku.

Táto dĺžka je východzia. Ak máte sukničku aj v MIDI dĺžke radšej dlhšiu, pokojne pridajte pár centimetrov.

Prechodná MAXI sukňa

Maxi sukne sú príjemné a pohodlné. Nemusíte riešiť, či máte ideálne pančušky. V prechodnom období kľudne ešte môžete mať v chladnejších dňoch aj teplejšie vlnené.

Pri tejto dĺžke sukne je podstatné, aby sa Vám v nej dobre chodilo. To znamená, že sukňa úplne po zem nie je univerzálne riešenie pre každého. Ak chcete nosiť rovné alebo nižšie topánky – je treba na to myslieť. A sukňu skúšať v takýchto topánkach.

Tu je treba mať tiež na dĺžku asistenta a dívať sa, na to tak, aby sukňa končila približne 5 cm nad zemou. Pri skúšaní je treba stáť na pevnej rovnej ploche. Dĺžku sukne opäť meriame od pásu nadol. Na trojuholníkovom pravítku urobíme značku alebo sa dohodneme, že meriame po päťku (5 cm od dola) na pravítku.

Pohodlné chodenie je v maxi sukni základom toho, aby ste ju nosili.

Sukňu je treba vidieť ako celok

Sukňa je ideálny kúsok v základom šatníku. Keď je dobre vybratá, jej kombinovanie s ostatnými kúskami bude pre Vás hračka. Hlavné je ale, aby Vám sedela. A aj keď si ju oblečiete iba k tričku – máte v nej dobrý pocit. Ten dobrý pocit je kľúčom k tomu, aby sa Vám ju chcelo nosiť.

Preto treba radšej priznať pri meraní v páse o 2 cm viac a dĺžku nastaviť tak, aby ste si k nej mohli obuť pohodlné rovné poltopánky. Do lodičiek môžete predsa vhupnúť kedykoľvek ♥

Ako vzniká sukňa na mieru

Sukňa na mieru vzniká tak, že na každú sukňu robím špeciálne strih podľa mier, ktoré mi pošlete. Každá jedna je originálna. Zohľadňujeme pri tom v prvom rade Vaše potreby a príležitosti, pri ktorých chcete sukňu nosiť.

Z materiálov odporúčam predovšetkým vlnu a hodváb. Vlna sa vyrába v rôznych hrúbkach. Existuje aj tak tenká vlnená látka, že by ste si ani nemysleli, že je vlnená.

Poďte sa odmerať a vybrať si svoju sukňu na mieru. S radosťou ju pre Vás vytvorím »

Komentáre