Podporujúce prostredie

Tvorím teda som. Toto o sebe vieme povedať všetci, čo žijeme tvorbou. Čo to všetko obnáša – to je niekedy zvláštne. Jedno je ale isté. Tvorí sa nám oveľa ľahšie a radostnejšie, ak k tomu máme vhodné prostredie.

Prišiel deň zmeny. Dobre som už dávno vedela, že je to nevyhnutné. V jeden horúci deň, keď  všetko vadí viac ako inokedy mi došlo, že IHNEĎ je treba hľadať nový priestor pre seba aj pre Vás.  A našla som.

Pomohol mi k tomu aj Charlie Chaplin. Na facebooku som našla tento obrázok:

Charlie Chaplin

Dolu je malými písmenkami napísané: Charlie Chaplin, 16. Apríla 1959, v deň svojich 70.-tych narodenín. Táto posledná veta ma prebrala k činu. Do sedemdesiatky mám ešte ďaleko, radšej zdvihnem zadok ešte dnes!

Patrím k zástancom názoru, že náhody neexistujú. Pred hľadaním som si povedala dve veci:

  1. Idem do časti mesta, kde sa mi páči
  2. Hľadám miesto alebo priestor, ktorému môžem prospieť – okrem toho, že podporu potrebujem a hľadám, ju aj viem dať. A tým čo viem, mám čo dať.

Vyzbrojená presvedčením: kam sústredím pozornosť, tam to rastie som išla po námestí a prezisťovala jednu možnosť za druhou.  Pár dní späť som bola upozornená, že moja intuícia je dar. A tak som sa na ňu absolútne spoľahla. Rozumným analyzovaním situácie by mi ani nenapadlo pozrieť sa „úplne iným smerom“.

Na druhý deň zaznela veta: „Kde je vôľa, tam je cesta“. Túto vetu mám rada. Sprevádza moje zmeny k lepšiemu 🙂

Výsledok Vám už dnes môžem prezradiť. Na najbližších workshopoch sa na Vás budem tešiť v záhrade Liptovskej galérie P.M.Bohúňa v Liptovskom Mikuláši.  Ak by náhodou pršalo – tak v knižnici 🙂

Keď som na internete videla fotky zo zahraničných workshopov, kde maľovali, modelovali alebo paličkovali v krásnych záhradách – vždy som si iba vzdychla. A teraz to zažijem s Vami!

Nový priestor je veľký, príjemný, bezbariérový a hlavne inšpirujúci. Teším sa, že Vám ho môžem ponúknuť. Prvý workshop, ktorý bude už v záhrade galérie je augustový 3-dňový Powertex.

zahrada galerie

Aktualizácia 4.3.2020: Živé workshopy som robila v Liptovskej galérii do februára 2017. Potom som začala písať online programy, ktoré nájdete na portáli PALIČKOVANIE ON-LINE »

Komentáre