Osobný šperk

Bolo to dávno, keď som prvý krát počula o osobnom šperku. O láskavej podpore, ktorú cez svoju liečivú silu vie človeku dať. O želaniach, ktoré sa do neho dajú vložiť. O energii, ktorú vie priniesť.

A potom som to raz skúslila. Nakreslila som večer, keď už všetci zaspali na kúsok papiera jednoduchý vzor a keď som ho dokončovala, cítila som, akoby sa okolo mňa všetko rozjasnilo.

Bola to čistá radosť. A stále je. Každý deň z úcty k remeslu jeden kúsok urobím. Ukladám jednu niť vedľa druhej a popri tom si aj všetko ostatné sadne tam, kam má.

Už roku študujem a učím čipku. Ale tento kúzelný moment prišiel ku mne v čase, keď sa svet začal rýchlejšie meniť – na jar 2020. Všetci sme mali v hlave stovky otáznikov. Práve vtedy som natrafila na slová Howarda Thurmana:

Nepýtajte sa, čo svet potrebuje. Pýtajte sa, čo Vás oživuje.
Pretože svet potrebuje ľudí, ktorí skutočne žijú.

A tak som si povedala ÁNO. A robím šperky, ktorými chcem ľuďom povedať: BUĎTE ŠŤASTNÍ. A denne si pripomínajte, aké je to dôležité. 

Šperky na vyrábam ručne – ako inak než paličkovaním
Vkladám do nich krásne sklenené kúsky a prírodné minerály. Kovové časti šperkov sú z chirurgickej ocele.

Študujem historické vzory čipiek, príbehy o symboloch starých kultúr a  pozorujem prirodzený rytmus prírody, ktorá je zdrojom nekonečnej harmónie. Toto všetko vnímam ako nekonečný zdroj inšpirácie.

Tvoriť šperky mi prináša radosť a šťastie. Pozývam Vás nahliadnuť do galérie šperkov „BE HAPPY“
Zo srdca Vám želám, aby urobili radosť aj Vám.
Buďte šťastní

I.

Komentáre