Kreatívny diár

Niekedy príde skvelý nápad keď ho nečakáme a nehľadáme. Dlho hľadáme riešenie alebo nápad a keď sme prestali TLAČIŤ a vec vyriešili „po starom“ nápad prišiel. Alebo pre nedostatok času nie je možné sa novému nápadu venovať. To je taká KLASIKA.  Nápad je dobré zachytiť, je škoda pustiť ho.

Keď sú myšlienky zachytené, už môžeme s nimi pracovať ďalej. A to, čo je nejako zhmotnené – skôr dostaneme do reality. Základom ďalšej práce je, že nápad existuje. Je lepšie listovať vlastným kreatívnym diárom a ponoriť sa do seba ako kopcami časopisov, v ktorých som niečo kedysi videla, pritom si rozptýliť pozornosť. Miesto kam svoje nápady ukladať môže byť aj Kreatívny diár.

Tvoriť si Kreatívny Diár šetrí čas aj miesto a hlavne energiu. Je to veľmi fajn zvyk, nech už je Vaša profesia a tvorba akákoľvek. Svoje nápady si treba považovať a uctiť si ich minimálne tak, že ich zachytíme a uložíme na špeciálne miesto. Každý človek je jedinečný a rovnako jedinečné sú aj jeho nápady – myšlienky.

Veľa nápadov pokope je fajn “trochu” utriediť.  Ako triediť myšlienky ma naučili myšlienkové mapy.  Sedí mi zapisovanie pomocou nich. Do stredu A4 dám čo riešim a už mi to samé letí z hlavy.  Skúste to – je to jeden zo spôsobov ako sa ponoriť do seba a ako hovorievali staré mamy „prísť k sebe“.

Výsledky  triedenia sú v diári. Odkladám do neho aj mapy – samozrejme nie všetky, iba tie čo viedli k „OK“ výsledku.  S pomocou diára a mapy sa ľahšie navrhujú nové vzory, nové témy na kurz  aj píšu články.

DSCF0287

Iný pohľad s odstupom času prináša nové svetlo

Čas beží a my sa meníme. Stále sa učíme, rastieme a dozrievame. Bez ohľadu na to, či nás učí škola alebo život – naša energia aj náš pohľad na veci a rôzne témy sa mení. Tá istá vec nás môže po čase inšpirovať k niečomu úplne inému. Namiesto tvaru Vás upúta detail alebo farba, spomienka, ktorá sa k veci viaže a vymyslíte niečo úplne iné.

Podstatné pre Vás a Váš kreatívny diár je, aby ste v ňom mali to čo je Vám milé, blízke a príjemné. Milé, blízke a príjemné – to sú všetko pocity, ktoré napomáhajú uvoľneniu kreativity. Keď sa človek cíti príjemne a uvoľnene, otvára sa a nápady prichádzajú. V novom období, vždy nové. Obohatené o korenie života, ktoré sme medzičasom nazbierali.

Svoj Kreatívny diár mám. Je to môj kolega, ktorý mi výdatne pomáha a je tu pre mňa vždy. Vždy  mi vráti  to čo som do neho vložila 🙂

Preverené informácie „Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár“ som spísala do ebooku .

Je to ako GPS navigácia pre vytvorenie Vášho Kreatívneho diára. A Váš osobne vytvorený Kreatívny diár je zasa navigácia pre Vás. Stačí ho otvoriť – a ste pripojení 🙂 Pripojený na seba, na svoje myšlienky, na svoje projekty, na svoju vnútornú hodnotu, na prúd Vašej kreativity.

Komentáre