Normálne je cítiť sa dobre ♥

U môjho lekára bol roky na nástenke tento nápis:

Normálne je cítiť sa dobre.

Teraz, keď sa to všade hmýri ozdravovacími kúrami som si na to spomenula. Nie náhodou. Sedela som v čakárni ráno tesne po šiestej a čakala som na preventívu prehliadku a predoperačné vyšetrenie súčasne.

Už to mám za sebou, vyberali mi z nohy zdravotnícky materiál, ktorý som si zaobstarala pred dvomi rokmi – myslela som si, že aktívny relax v kruhu rodiny je najdôležitejší. Už si to nemyslím.

Zotavila som za pár dní celkom rýchlo. Predpovede boli oveľa hrozivejšie. Normálne chodím a cítim sa dobre. Myslím si, že je to aj tým, že na ozdravenie už nemyslím iba na jar alebo keď je zle. Viem koľko mám rokov – takže spomenúť si raz za rok by už nestačilo. Myseľ nefunguje, keď sa telo cíti zle.

Mentálna sviežosť je zásadná. Zastávam názor, že na jej udržiavaní je dôležité pracovať rovnako ako na udržiavaní tela. Potrebujeme cítiť, že ideme správnym smerom, že sme užitoční, že to čo robíme má zmysel. Naše duše potrebujú vidieť, že  sú na svojej duchovnej ceste správne.

Duchovno svojim spôsobom potrebuje každý. A každý sa s ním spája po svojom. Pre niekoho je duchovno meditácia alebo modlitba, pre iného beh, maľovanie, písanie.

Sú to všetko spôsoby, ako sa naladiť na seba a spomenúť si na to, čo je v našom vnútri. V každom z nás je dieťa, ktoré sa dokáže vracať k radosti, s ktorou prišlo na svet a čerpať z nej energiu. Len treba mať na to dieťa v nás čas a dopriať si ho v sebe hýčkať.

V zahraničí bežia kurzy, ktoré učia dospelých ľudí vracať sa k hravosti a tak oživovať svoju kreativitu. Zaujalo by Vás to? Mňa áno a nechala som sa inšpirovať.

Jarne navrhujem vymeniť jarnú únavu za vychádzky v každom počasí + naordinovať si večerné kreatívne hranie – iba tak pre potešenie.
Ak máte chuť – inšpiráciu a milú spoločnosť nájdete TU »
Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví.
Ivanka

Komentáre