Je rok veľa alebo málo na zmenu?

venček

Približne pred rokom som vypustila do sveta svoj blog a ebook.  Písať bolo dlho iba sen.  Do reality sa dostal vďaka on-line kurzu Podnikání z pláže autorky Stáni Mrázkovej. Stáňa v ňom nespočetne krát opakuje: „Žijte příběh, který chcete vyprávět!“

Keď som sa teraz, po roku náhodne vrátila k videu, v ktorom to ako vždy na konci hovorí – došlo mi, že už tento príbeh žijem.

Pocítila som veľkú vďačnosť  a aj zodpovednosť.

Stále každý týždeň balím balíky a pripravujem sa na kurzy. Len je to už celé úplne inak. Balím organizovane  a pozývam Vás do prostredia, ktoré stojí za to vidieť. Predstavujem Vám ako hostí ľudí, ktorých stojí za to spoznať.

A vidím ako sa postupne meníte na ženy, ktoré sa samé sebe a svojej kreatívnej duši venujú vedome a dokonca aj plánovane. Keď vidím takéto zmeny na Vás a na sebe – viem, že prežívam presne to o čom chcem hovoriť.

Stretávame sa v priestore, ktorý je pre Vás a aj pre mňa podporujúci. Tento priestor a život v ňom denne podporujem aj ja. Myslím si, že bez vzájomnej podpory by to nefungovalo. Všetci si navzájom odovzdávame to čo môžeme dať a prijímame to, čo vieme prijať.

Posledné piatkové popoludnie som presedela s bosými nohami na móle pri Liptovskej Mare.  Voda je priezračne čistá, na kopcoch je ešte sneh, ale už je teplo a voňavo. Relaxujem 🙂 a hlavou mi prelieta, čo sa za posledný rok zmenilo.

relax

To, že som dopísala ebook a spustila blog sprevádzala neoddeliteľná zmena môjho myslenia. Zmenila som sa rada. Po večeroch som namiesto telky študovala a písala. Sú obdobia, keď s tým načas prestanem – ale vždy sa k tomu vraciam rada.

Zmenil sa tým totiž hlavne obsah toho, čo počujem okolo seba – počúvanie sťažností na osud, okolnosti a všetko možno aj nemožné som vymenila za nové informácie a vhľady od scestovaných ľudí väčšinou mladších ako ja.

Som im vďačná za ochotu zdieľať svoje vedomosti a skúsenosti  vo voľných aj platených seminároch a kurzoch.  Systematické vzdelávanie je zdroj mojej energie a inšpirácie – preto všade kde sa to dá píšem a hovorím: „Čím viac vieme, tým viac dokážeme vytvoriť.“

Prehodnotila som čo sa dá a nedá – podstatný je uhol pohľadu a „uprataná hlava“ – toto bol impulz k vzniku facebookovej stránky s názvom Pohoda v hlave. Zhromažďujem tu obrázky a fotografie momentov, ktoré už pohodu priniesli. Práve pohoda v mojej hlave sa mi pri turbulenciách  posledného roku zdá  podstatná na to, aby som  bola použiteľná vo všetkých mojich životných roliach. Aj s Vami je to tak?

Pozadie listy podakovanie

Všetci máme úžasný potenciál.  Pochopila som, že základ je uvedomiť si vlastnú hodnotu a schopnosť  zrozumiteľne ju odovzdávať ďalej. Takmer všetko, čo som za posledný rok vytvorila má jedno spoločné – najlepšie to znázorňuje obraz s majákom, ktorý mám stále na očiach.

Keď som ho minulý rok v marci robila ako ukážku práce s Powertexu, želala som si aby priniesol mne aj všetkým, čo za mnou prídu správne smer. Až neskôr som sa  dozvedela, že vďaka myšlienkam, ktoré som do neho vložila je to programujúci obraz – teda smeruje mňa aj ľudí, ktorí sa na ten obraz pozrú k tomu, čo je najlepšie pre nich osobne.

Pred rokom som ten obraz robila v priestore, ktorý som mala vtedy prenajatý v bývalej vrátnici továrne starých Kožiarskych závodov. Po troch mesiacoch s obrazom na stene ma okolnosti z tohto priestoru vytlačili a zistila som, že môžem byť v prenájme v priestoroch Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši. Po krátkom čase prišla aj ponuka na prácu v galérii 🙂

Umenie ma vždy priťahovalo a inšpirovalo. Potešilo ma, keď som sa ocitla pri ňom tak blízko. Zmeny boli pre mňa prekvapujúce. Je to všetko výsledok zmeny myslenia, štúdia alebo programujúci  obraz visí na správnom mieste?

Príďte sa naň pozrieť – možno poradí cestu aj Vám. Tu kúsok z neho:

Mohla by som hádať, či mi zmenil život obraz na stene, kurz Podnikání z pláže, blog cez ktorý píšem o tom akú hodnotu môžem dať  alebo sa mi vracia späť energia, ktorú som dala.

Dnes som v svojom každodennom živote veľmi vďačná – všetkým podporovateľom aj aj tým, čo ma príliš nemusia. Každý ma svojim spôsobom podporuje a posúva dopredu. Záleží len od uhla pohľadu. Viem, že zmeny v živote prichádzajú a prídu určite aj ďalšie. Ak som Vás týmto príbehom zmeny inšpirovala, dajte mi vedieť – zaujíma ma Váš názor.

Ivana Gemzická
Autorka "osobných šperkov">> autorka a lektorka "Kreatívneho koučingu">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s tvorbou a vedením mojich projektov viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre